Informacje techniczne

Wymagania systemowe

W celu uzyskania pełnej funkcjonalności i właściwego wyglądu interfejsu ŚBC zalecamy korzystanie z możliwie najnowszych wersji przeglądarek internetowych. Witryna wyświetla się poprawnie m.in. w przeglądarkach: Internet Explorer 7 lub nowszej i Mozilla Firefox 2 lub nowszej. Ze względu na nieprawidłowe wyświetlanie się różnych elementów serwisu zdecydowanie odradzamy używanie przeglądarki Internet Explorer 6 lub starszej. Korzystanie z formatu DjVu wymaga zainstalowania odpowiedniej wtyczki lub wybrania wbudowanego w serwis apletu w technologii Java. W drugim przypadku należy więc posiadać w systemie wirtualną maszynę Javy firmy Sun Microsystems. W celu obejrzenia niektórych publikacji wymagany jest Adobe Reader lub Adobe Flash Player.

Zwracamy uwagę, że technologia DjVu umożliwia m.in. poprawę kontrastowości obrazu (opcja Pomoc menu kontekstowego rozwijanego prawym przyciskiem myszy, następnie opcja Preferencje i zakładka Korekcja koloru) oraz powiększanie fragmentu obrazu (funkcja Szkło powiększające). Aby powiększyć fragment obrazu za pomocą Szkła powiększającego należy podczas przesuwania kursora trzymać wciśnięty klawisz Shift (jeśli w opcji Preferencje, zakładce Monitor jako klawisz podglądu zaznaczony jest klawisz Ctrl, służący do podkreślania wszystkich linków występujących na stronie) lub klawisz Ctrl (jeśli jako klawisz podglądu zaznaczony jest klawisz Shift).

Pytania związane z technicznymi aspektami korzystania z zasobów Świętokrzyskiej Biblioteki Cyfrowej należy zgłaszać na adres e-mail: webmaster@wbp-kielce.one.pl. Odpowiedzi udzielamy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji